Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım 70518397
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız
Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım 70518397
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naruto Turkey Forumlarına Hoşgeldiniz

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım

5 posters
YazarMesaj
NaruHina
Genin
Genin
NaruHina

Erkek Mesaj Sayısı : 45

Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım Empty
MesajKonu: Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım   Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım Icon_minitimeC.tesi Eyl. 25, 2010 1:39 pm

SHARİNGAN

Uchiha klanının kekkei genkaisidir. Sharingan gözde bulunan bir özelliktir ve kullanıldığı zaman gözü kırmızı, üzerinde siyah ifadeler olan bir göz yapar. Sharingan'ın gücü ve seviyesi, gözdeki virgülümsü ifadelerden anlaşılır. Sharingan'ın üzerinde ne kadar çok virgül varsa (en fazla üç) o kadar güçlü kabul edilir .

Sharingan genel özellikleriyle,görme yeteneğini çok yükselterek, hareketleri çok daha daha rahat görebilme, çakrayı görebilme ve bunların sayesinde gözle görülemeyecek kadar hızlı hareketleri görme, bir tekniğini kopyalayabilme, taijitsuya karşı çok rahat karşılık verebilme yeteneklerine sahiptir. Sharingan'ın en korkulan özelliklerinden birisi de çok üstün bir şekilde Genjutsu yapabilmektir. Ayrıca Kakashi, Uchiha klanından olmamasına rağmen sol gözünde daha önce ölen takım arkadaşının Sharingan'ı vardır. Bu Sharingan'ı arkadaşı Uchiha klanından Obito ölmek üzereyken Kakashi ye vermiştir. gözü takma ameliyatını yapansa yine eski takım arkadaşlarından Rin'dir. Kakashi bir Uchiha olmadığı için Sharingan'ı istediği zaman açıp kapatabilme yeteneği yoktur bundan dolayı her zaman sol gözü kapalı dolaşır. Kakashi yine bir Uchiha olmadığı için Sharingan'ı bir Uchiha'dan çok daha fazla çakra harcar.

MANGEKYOU SHARİNGAN

Uchiha klanının genetik özelliği olan Sharingan'ın bir üst seviyesidir. Bu özelliğe ilk olarak Uchiha Madara ve Kardeşi erişmiştir, Bilindiği kadarıyla Mangekyou Sharingan sahibine üç büyük teknik verir bunlar Tsukuyomi , Amaterasu ve Sussano'o 'dur. Uchiha Itachi'nin söylediğine göre Mangekyou Sharingan'ı elde edebilmek için en yakın arkadaşını öldürmek gerekmektedir. Ayrıca Kakashi de Mangekyou Sharingan sahibidir fakat Itachi'nin söylediği gibi en yakın arkadaşını öldürmemiştir aslında sevdiği herkesin yıllar önce öldüğünü söylemektedir ve bilinen en yakın arkadaşı Uchiha Obito'dur. Obito'nun ölümünden sorumlu olduğu halde Uchiha Obito'yu öldüren kişi kendisi değildir.Ama ölürken, Obito Kakashi'ye Sharingan'ını vermiştir Kakashi'nin Mangekyou Sharingan'ı nasıl edindiği bilinmemektedir. Sürekli kullanılması halinde, gözün görüşünün bozulduğuna işaret edilmiştir.

Mangekyou Sharingan'ın kullanımı, kullanıcısına ciddi zararlar vermektedir. Mangekyou Sharingan ne kadar fazla kullanılır ise, kullanıcısı yavaş yavaş kör olmaya başlar, ta ki hiç göremeyene dek. Eski efsanelerden Uchiha Madara, kardeşinin Mangekyou Sharingan'larını oyarak kendininkileri ile birleştirmiştir ve böylece ortaya Eternal Mangekyou Sharingan çıkmıştır. Eternal Mangekyou Sharingan, kullanıcısına zarar vermez, eski halinden çok daha güçlüdür ve kullanıcısına bir çok güçlü özellik bahşeder.

Tsukuyomi (Ay tanrısı): Bu teknik kullanıldığında Mangekyou Sharingan'a bakan kişiyi hayali olarak farklı bir boyuta hapseder diğer Genjutsu'lardan en büyük farkı bundan kurtulmak imkânsızdır, bu boyutta zaman ve madde tamamen Mangekyou Sharingan'ı kullanan kişinin denetimindedir, gerçek dünya üzerinde bir saniye olan zaman bu boyutta günlere bedel olabilir. Hapsedilen kişiye istediği şekilde işkence yapabilir. İşkence yaptığı kişi günlerce zihinsel çöküntü yaşar. Uchiha Itachi bu tekniği sıklıkla kullanır.

Amaterasu (Güneş tanrıçası): Bu özellik kullanılırken gösterilmemiştir ama bilindiği kadarıyla her maddeyi yakabilen güneş sıcaklığında simsiyah bir ateştir. Bir kez yandıktan sonra yedi gün yedi gece yanmaya devam edebilir. Yayınlanan bölümlerde Uchiha Itachi bu tekniği bir kez Jiraiya'dan kaçmak için, bir kez de Sasuke'ye karşı kullanmıştır.

Ayrıca Itachi Sasuke ile olan dövüşünde Sosano adlı mistik bir canavarı Mangekyou Sharingan ile çağırmıştır. Susano mangada bir defa görünmektedir ancak çok güçlüdür. Bu Mangekyou Sharinganın bir özelliğidir.

Kakashi Mangekyou Sharingan'ı farklı bir teknikle kullanarak gözüyle iyice nişan aldığı bir maddeyi başka bir boyuta ışınlayıp yok edebilir fakat bu teknik yüksek miktarda çakra harcar. Bu yüzden Kakashi bu tekniği bir günde en fazla üç kere kullanabilir. Son kullandığı zaman 1 hafta hastanede istirahat etmek zorunda kalmıştır.

Ayrıca, Uchiha Madara, Akatsuki'nin gerçek lideri, kuyruklu canavarları toplamasının gerçek nedeninin Ayın Gözü planını gerçekleştirmek olduğunu belirtmiştir. Uchiha Madara'nın kendi Mangekyou Sharingan'ını güçlendirip Eternal Mangekyou Sharingan'ı elde etmesi için kardeşini öldürüp gözünü aldığı da bilinmektedir. Bunun nedeni, Mangekyou Sharingan'ın kullanıcının gözlerine büyük miktarlarda zarar vermesidir ve eğer kullanıcı gözlerini başka bir Sharingan kullanıcısının gözleriyle birleştirir ise Mangekyou Sharingan kalıcı ve tamamen zararsız hale gelir. Hatta Uchiha Itachi, Uchiha Sasuke'nin gözlerini almaya çalışırken, Sasuke ile olan savaşı sonucunda birden ölmüştür.Fakat daha sonra çıkan bölümlerde Uchiha İtachi'nin kardeşini korumak adına hareket ettiği ve yeteneklerini Sasuke'ye verdiği bilinmektedir.Bir de Uchiha Madara'dan korunması için Amaterasu tekniğini ona vermiştir. Ayrıca kardeşini olduren Madara Eternal Mangekyou Sharingan elde etmiştir ve Eternal Mangekyou Sharinganın bilinen kullanıcalarıdır. Bu sayede Pein'in Rinnengan'ına bile eşit bir güç elde etmişlerdir.

Uchiha klanı'nın Itachi tarafından katledilmesinin ve Itachi'nin Sasuke tarafından öldürülmesinin ardından, Uchiha kanı taşıyan 2 adet Sharingan kullanıcısı kalmıştır : Uchiha Madara ve Uchiha Sasuke. Bunun yanı sıra Hatake Kakashi kan bağı olmamasına rağmen Sharigan sahibi olan bir ninjadır. Son bölümlerde ortaya çıkan şudur ki, Anbu başkanı Danzou da tek gözünde sharingan barındırmaktadır.(Danzou'nun 10 Sharingan'ı vardır.1' sağ gözünde 9 tanede sağ kolundadır.)Uchiha Madara 10 kuyruklu canavarın gücüyle Sharinganını birleştirip dünyayı Sonsuz Tsukuyomi ile yönetme planları yapmaktadır.

BYAKUGAN

Byakugan (Japonca: Beyaz göz), Hyuuga klanının Kekkei Genkaisidir. Normalde Hyuuga klanından olanların gözbebekleri yoktur. Byakugan aktif hale geldiğinde gözün içinde gözbebeğinin şeklini nadiren alan hafif çizgiler belirir ve gözün yakınındaki damarlar kalınlaşır.

Byakugan, 360 derecelik bir görüş sağlar ve Chakra dolaşım sisteminin görülmesine izin verir. Chakra, Naruto anime ve mangadaki güç, kuvvet anlamına gelir. Chakra dolaşım sistemi de bu gücü vücuda taşıyan sistemdir. Byakugan ile bu dolaşım sistemini gören biri, rakibinin de zayıf noktasını saptamış olur. Sadece zayıf nokta saptamaz ayrıca rakibin ne kadar çakrasının olduğunu, ne kadar kaldığınıda görebilir.

Neji Hyuuga'nın Byakugan'ı rakibinin Chakra çıkış noktaları olan Tenketsuları da görebilmektedir. Neji bu noktalara saldırarak rakibin Chakra dolaşımını kontrol edebilir veya organlarını felç eder.

RİNNEGAN

Rinnegan,üç büyük göz tekniğinin en çok saygı duyulanıdır, diğer ikisi Byakugan ve Sharingan'dır.Rinnegan, kullanıcının gözbebeğinin etrafında oluşan eşmerkezli dairelerle tanımlanır. Dünyayı kurtaracak veya yok edecek kadar güçlü olduğu söylenir. Sahip olan ilk kişi, ninja dünyasının kurucusu ve modern ninjutsunun yaratıcısı olduğu söylenen Altı Yolun Bilgesi(Rokudo Sannin)idi.Pein,bu yeteneğin yaşayan tek kullanıcısıdır.Rinne,Hint dinlerinde bahsedilen Samsara (Reenkarnasyon veya Yeniden Doğuş Döngüsü) teriminin Japonca karşılığıdır.Ayrıca Rinnengan ın bir özelliği istenilen jutsunun yapılmasıdır. bu özellik her türlü durum için geçerlidir. Pein'in her element için bir tane, 6 farklı bedeni vardır ve Bedenlerinin hepsinin ayrı bir görevi vardır.(Çağırma,İyileştirme gibi...) Rinnegan kullanıcıları'nın inanılmaz derecede güçlü çağırma yeteneği vardır.

En son NaruHina tarafından Perş. Ekim 07, 2010 8:15 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
DeReN
Ninja
Ninja
DeReN

Kadın Mesaj Sayısı : 4

MesajKonu: Geri: Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım   Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım Icon_minitimeC.tesi Ekim 02, 2010 7:39 pm

Sharingan jutsuları kopyaladığı için iyi,

Byakugan da çoğu şeyi (tanımını yapamadım X/ ) görebildiği için iyi

O yüzden en iyiye karar veremiyorum:D
NaraShikamaru
Ninja
Ninja
NaraShikamaru

Erkek Mesaj Sayısı : 22

MesajKonu: Geri: Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım   Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım Icon_minitimeC.tesi Ekim 02, 2010 9:04 pm

En iyisi Rinnegann Very Happy
DeReN
Ninja
Ninja
DeReN

Kadın Mesaj Sayısı : 4

MesajKonu: Geri: Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım   Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım Icon_minitimeC.tesi Ekim 02, 2010 9:16 pm

Rinnegan nedir? Very Happy
NaruHina
Genin
Genin
NaruHina

Erkek Mesaj Sayısı : 45

MesajKonu: Geri: Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım   Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım Icon_minitimePerş. Ekim 07, 2010 8:04 am

Rinnegan'ın tanıtımı eklenmiştir.
DraKieL
Moderator
Moderator
DraKieL

Erkek Mesaj Sayısı : 4

MesajKonu: Geri: Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım   Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Kas. 03, 2010 11:43 am

En iyisi rinnegan
StarBreaker
Ninja
Ninja
StarBreaker

Erkek Mesaj Sayısı : 4

MesajKonu: Geri: Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım   Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Tem. 11, 2012 6:15 pm

Bilmeyenler için yararlı konu.

Rinnegan,Byakugan,Mangekyou Sharingan ve Sharingan Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sharingan vs Rinnegan
» Rinnegan Neler Yapabiliyor
» Ino Yamanaka Tanıtım
» Tsunade Tanıtım
» Orochimaru Tanıtım