Deidara Tanıtım 70518397
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız
Deidara Tanıtım 70518397
Sitemizden yararlanmak için kayıt olunuz yada üye girişi yapınız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naruto Turkey Forumlarına Hoşgeldiniz

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Deidara Tanıtım

+3
Hinata
Suigetsu
aLLen waLker*
7 posters
YazarMesaj
aLLen waLker*
Anbu-C
Anbu-C
aLLen waLker*

Erkek Mesaj Sayısı : 162

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 9:22 am

Deidara, Naruto isimli anime ve manga serisinin kötü karakterlerinin oluşturduğu Akatsuki isimli grubun bir üyesidir.

Silah olarak patlayıcı kil kullanır. İki elinde de bir ağız vardır. Eliyle patlayıcı kili yer ve killere artistik şekiller verir. Şekil verdiği killeri isterse büyütür, atar ve istediği yerde o kile yoğunlaşarak patlatır. Ayrıca Deidara, yaptığı bu kilden şekillerin hareket etmesini de sağlayabilir. Misal, kuş şeklindeki kilden bir heykeli uçurabilir veya ayak verdiği kilden bir heykeli yürütebilir.

Iwagakure'den gelmektedir. Bu köy geçmişte Konohagakure ile savaşmıştır.

Deidara'nın Kişisel Özellikleri

Deidara, yukarıda belirtildiği üzere Iwagakure'den gelen kaçak bir ninjadır. Akatsuki'de en son ortağı Tobi, ondan önceki ortağı Sasori'dir. Deidara kullandığı ninja tekniklerini sanat olarak addetmektedir. Yarattığı her bombayı da dolayısıyla birer sanat eseri olarak görmektedir. En çok bilinen sözü "Art is a Bang" yani "Sanat bir patlamadır" sözüdür. Bu söz özgün olarak Japon soyut sanatçısı Tarō Okamoto'ya aittir. Deidara yarattığı sanattan çok gurur duyar. O kadar gurur duyar ki, herhangi bir şeyin sanatını yenebileceğini reddeder ve bu da savaşlarda kendine aşırı güvenmesine yol açmaktadır. Deidara cümlelerini bir tür mırıldanma diyebileceğimiz bir ses ile ("-un" gibi bir ses dizilimi) bitirme alışkanlığına sahiptir. Bu alışkanlığı, Naruto'nun sözlerini "-ttebayo" ekiyle veya "dattebayo" kelimesiyle bitirmesine benzer. Deidara Japonya'daki Naruto hayranları arasında en çok sevilen ve tutulan Akatsuki üyesi olmuştur.

Yetenekleri ve Savaş Taktikleri

Savaşta Deidara, her iki elinin avuç içinde olan özel bir tür ağızları kullanarak, yanında taşıdığı killeri çakrası ile karıştırarak belirli bir kıvama getirdikten sonra onları özel bir teknik kullanarak değişik şekil ve boyuttaki kil hayvanlara çevirir. Bu hayvanlar kendi başlarına hareket etme yetileri olmasında karşın Deidara'nın istediği şekilde de hareket ederler. Bu kilden yapılmış şekiller Deidara'nın istediği anda patlatabileceği bombalardır aslında. Deidara bunları patlatırken "Katsu" sözcüğünü söyler,patlatacağı kilden bombaya yoğunlaşır ve patlatır. Deidara bu kilden şekilleri yaratırken kendi çakrasını kile aktarmalıdır. Ne kadar çok çakra aktarırsa, patlama o kadar büyük olur. Deidara çok değişik amaçlar için çok değişik şekiller üretebilmektedir, uçmak için ya da sinsi saldırılar için, yanlış yönlendirme için kendisinin kilden aynısı ya da yer mayınları gibi. Bazı kil şekiller Deidara tarafından derecelendirilirler,C1,C2,C3,C4 gibi. Pek çok kilden şekil C1 derecesindedir ve güçleri hemen hemen bir el bombası kadardır. C2 kilden yarattığı ejderhanın derecesidir. Bu ejderha kuyruğundan başlayarak kilden ufak patlayıcılar yaratıp düşmanın üstüne atmaktadır. C3 derece kil bombası ise Naruto Shippuuden'de Deidara Gaara'yı yendiğinde son anda Sunagakure köyünü yok edecekken kullanılmıştır. Son olarak en güçlü derece olarak addedilen C4 ise Deidara'nın ellerindeki değil de kendi ağızıyla yiyip çakrasıyla yoğurup kustuktan sonra şekil alan, kendisinin apartman boyutundaki aynısıdır. Bu dev Deidara bir balonmuş gibi patlar, ve etrafındaki ortama patlama sırasında zarar vermez. Ancak patlama anında etrafa mikroskobik düzeyde milyonlarca bomba saçar. Bu bombalar organik canlıların hücreleri arasına kadar girerek orada patlatılmayı beklerler. Tahmin edileceği üzere bu bombaların bir kişinin içinde patlamaları kaçınılmaz bir şekilde ölüm demektir ve tüm dokular sanki kumdan bir heykel rüzgarda bozunurmuşcasına dağılmaya başlar. Ayrıca son çare olarak Deidara,göğsünde fazladan bir adet derecesi belli olmayan özel ağza sahiptir. Bu ağız yanlışlıkla kil yememesi için iple dikilmiş durumdadır. Bir kez serbest bırakıp da kil verildiğinde tüm vücudu yaşayan bir bombaya çevirmektedir. Böylece Deidara, canı pahasına, yaklaşık 10 kilometre çapındaki bir daire içindeki herşeyi yok etmektedir. Deidara sol gözü üzerine, uzak mesafeleri taramak için dürbün benzeri bir alet takmaktadır. Ayrıca bu sol gözünü genjutsuları yani illüzyonları iptal edecek şekilde eğitmiştir.Sasukeyi yenmek pahasına kendini öldürmüştür.Ama Sasuke de çok hasar görmüştür.Sasuke ye (shippuuden deki haliyle ) bu kadar zarar vermesi ne kadar güçlü olduğunu gösterir zaten
Suigetsu
Administrator
Administrator
Suigetsu

Erkek Mesaj Sayısı : 249

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 12:22 pm

çok güzel olmuş teşekkürler
https://narutoturkey.yetkin-forum.com
aLLen waLker*
Anbu-C
Anbu-C
aLLen waLker*

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 10:49 pm

Rica ederim Smile
Hinata
Administrator
Administrator
Hinata

Kadın Mesaj Sayısı : 46

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 1:15 am

Evet bencede güzel olmuş saol (Y)
MacroIceTR
Jounin
Jounin
MacroIceTR

Erkek Mesaj Sayısı : 222

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 7:48 am

güzel olmuş hocam Very Happy en sevdiğim adam bu benim animedeki Very Happy ama öldü Sad
ObsCure
Genin
Genin
ObsCure

Kadın Mesaj Sayısı : 73

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 4:30 pm

Sanat patlamadir Very Happy
aLLen waLker*
Anbu-C
Anbu-C
aLLen waLker*

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 5:07 pm

Ben çok sinirlendim o bölümde :S Adam kendisini patlattı 10 kmlik patlama oldu ama Sasuke hala ölmedi niyeyse. bi kerede ölsün yaa oda bi insan sonuçta olmaz böle şey Very Happy
ObsCure
Genin
Genin
ObsCure

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Tem. 28, 2010 5:09 pm

Naruto,cok haklisin ya ben de oyle dusunuyorum,yazik oldu yilana Sad
Zebra
Mizukage
Mizukage
Zebra

Erkek Mesaj Sayısı : 428

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 8:26 am

deideara pek sevmem siz ?
Anakin
Sannin
Sannin
Anakin

Erkek Mesaj Sayısı : 311

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 8:51 am

iyi adamdır da ne biliym karakter olarak bana pek yaratıcı gelmedi yani avucunun içinde el var falan pek te sevmem ama özellikle tobiyle olan muhbbetleri süper Very Happy
MacroIceTR
Jounin
Jounin
MacroIceTR

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 9:19 am

deidaraya olan sevgimin bir nedenide oyunlarda kullanabilene göre güçlü olmasıdır Very Happy
Zebra
Mizukage
Mizukage
Zebra

Erkek Mesaj Sayısı : 428

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 9:20 am

Adam sanatçı
MacroIceTR
Jounin
Jounin
MacroIceTR

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 10:32 am

sanat, PATLAMADIR!
aLLen waLker*
Anbu-C
Anbu-C
aLLen waLker*

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeCuma Tem. 30, 2010 5:17 pm

bencede Very Happy sonuna kadarr Very Happy
Misafir
Misafir

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeCuma Tem. 30, 2010 5:26 pm

Deidara 4ever Very Happy
Suigetsu
Administrator
Administrator
Suigetsu

Erkek Mesaj Sayısı : 249

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeCuma Tem. 30, 2010 6:05 pm

deidara senpaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!!!! Smile
https://narutoturkey.yetkin-forum.com
Hinata
Administrator
Administrator
Hinata

Kadın Mesaj Sayısı : 46

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeCuma Tem. 30, 2010 7:40 pm

deidara severim ama kakashiyi herkesten çok severim Deidara Tanıtım Icon_biggrin
ObsCure
Genin
Genin
ObsCure

Deidara Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Deidara Tanıtım   Deidara Tanıtım Icon_minitimeCuma Tem. 30, 2010 8:55 pm

HM...o kadar da sevmiyordum onu...

Deidara Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Temari Tanıtım
» Rock Lee Tanıtım
» Tsunade Tanıtım
» Orochimaru Tanıtım
» Jiraiya Tanıtım